دوشنبه, 27 ارديبهشت 1400
  • ساعت : ۱۲:۵۷:۵۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۱/۰۹/۲۱ 
  • کد خبر : ۱۸۲۳
شهرداری قره آغاج برگزار كرد
همایش استانی زلزله و صنعت بیمه تحت عنوان تهدیدها و تدبیرها
 

بجهت وقوع زلزله در منطقه ارسباران و در شهرستانهای ورزقان ، اهر و هریس که موجبات حزن و اندوه مردم ایران اسلامی بالاخص استان آذربایجانشرقی شده است . گاهاً بعلت عدم آگاهی و اطلاع رسانی در اینچنین حوادثات غیر طبیعی ، شاهد تلفات جانی و مالی بیشتر می شویم که شاید با برنامه ریزیهای قبلی و اطلاع رسانی های دقیق می توانستیم تلفات و صدمات را به حداقل برسانیم .

 
 به همین منظور این شهرداری نسبت به برگزاری همایش مقابله با خسارات احتمالی زلزله و آتش سوزی اقدام نمود . در این همایش ، پخش فیلم و عکس از مناطق زلزله زده و اطلاع رسانی مستند از آثاز بهینه مقاوم سازی ساختمانهای احداثی و همچنین سخنرانی مسئولین محترم استانی، کارشناسان ذیربط و مدیران کل دفاتر امور شهری ، فنی و بحران استان از اهم برنامه ها بود.
 
 
 
 
 

نتیجه این همایش امضاء تفاهنمامه بیمه آتش سوزی و زلزله بین شهرداری و بیمه دانا برای ارائه بیمه نامه زلزله و آتش سوزی به کلیه خانوارهای ساکن در شهر قره آغاج با 50% تخفیف ، توسط شهرداری بود که  بر این اساس ، مقرر گردید مشخصات مالکان ساختمانهای سطح شهر که متقاضی هستند از طرف شهرداری برای بیمه زلزله و آتش سوزی به بیمه دانا معرفی و نسبت به تنظیم قرارداد اقدام شود . تعهد بیمه برای جبران خسارت در طول مدت یکساله قرارداد مبلغ /600.000.000 ریال معادل شصت میلیون تومان می باشد. حق بیمه پرداختی برای یکسال مبلغ /160.000 ریال معادل شانزده هزار تومان می باشد که 50% از طرف شهرداری و 50% از طرف مالک پرداخت خواهد شد .

 
 
 
 
     

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.4.0
    V5.7.4.0